SECİMSENİN MEDYA AJANSI

Youtube Reklamları

YouTube'a yüklenen her video bir reklam olabilir. Video reklamlar YouTube'daki videolardan önce, oynatılan videoların yanında ve arama sonuçlarında görünür. Günlük bütçenizi tamamen siz kontrol ettiğiniz için size uygun tutarı harcayabilirsiniz.

2 Milyara yakın etken kullanıcı…

En büyük ikinci arama motoru…

Her dakika 400 saatlik video yükleme…

Her gün 1 milyar saate yakın video izleme…

Evet, Youtube’dan bahsediyoruz.

2005 senesinde hayata geçen, 2006 senesinde Google tarafınca satın alınan YouTube, şu an dünyanın en büyük ikinci arama motoru ve en fazlaca trafik alan ikinci web sitesi ünvanına sahiptir. Peki, pazarlamacılar Youtube hakkındaki ne düşünüyor? Pazarlamacıların x’i videoların iyi bir yatırım getirisi sağladığını söylüyor. Video kullanan işletmelerin %78’si 2019 senesinde da bu yatırıma devam edeceğini belirtiyor.

Youtube mobil reklamlar TV reklamlarına göre  daha çok dikkat çekmektedir. (Hubspot) Youtube’da bir fazlaca biçimde reklam verebilirsiniz. Bunların tüm bunlar de video içermek zorunda değil. Örneğin arama ağı kampanyalarınıza, arama ağı iş ortaklarını dahil ederek Youtube’da meydana getirilen aramalarda metin reklamlarınızı izah edebilir yahut görüntülü reklam ağını kullanarak görsel reklamlarınızı Youtube’da hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz.

Youtube Reklam Modelleri

Google reklamlarını kullanarak Youtube’da arama ağı, görüntülü reklam ağı veya video kampanyalarla reklam gösterebilirsiniz.

  1. Search: Metin reklamlar
  2. Display: Görüntülü reklamlar (Display ads)
  3. Display: Yer Paylaşımlı reklamlar (Overlay ads)
  4. Video: Atlanabilir yayın içi reklamlar (In-stream)
  5. Video: Atlanamayan yayın içi reklamlar (In-stream)
  6. Video: Bumper reklamlar
  7. Video: Discovery reklamlar
  8. Video: Yayın dışı reklamlar